Rośliny jakich psy powinny nie zjadać

Zdrowie yorków to bardzo ważny temat. Podyskutujmy...
Nallia

Rośliny jakich psy powinny nie zjadać

Postautor: Nallia » 24 maja 2011, o 13:54

Z pewnością podczas wiosny i lata większość psów lubuje się w różnych roślinach. Niestety większość z nich może doprowadzić do zatrucia.
Z kwiatków doniczkowych groźne są: aglaonema, alokazja, amarylis, anturium, azalia, aloes, centeseskia, cibora, difenbachia, dracena, epipremnum, filodendron, cyklamen, poinsecja (gwiazda betlejemska), juka, kaladium, kalanchoe, kroton, monstera, oleander, sansewieria, skrzydłokwiat, a także szeflera.
Z roślin ogrodowych i dziko rosnących niebezpieczne są: asparagus, bez czarny (niedojrzałe owoce), bukszpan, bieluń (cała roślina), bluszcz pospolity (liście i owoce), brzoskwinia (pestki), cebula, ciemiernik, cis, czeremcha, czosnek, fasola (surowe strąki, korzenie, nasiona), grochodrzew, groszek pachnący (nasiona), hiacynt, hortensja ogrodowa, irys, jabłoń (pestki owoców), jemioła, kaczeniec, kasztanowiec, konwalia majowa, ligustr, lilie (cebulki), łubin, mak, miechunka, morela (trujące wnętrza pestek), narcyz (cebulki), orlik, ostróżka, pieris japoński, pierwiosnek, pokrzyk, wilcza jagoda, pomidor (zielone owoce i pędy), powojnik, rabarbar, rącznik pospolity, różanecznik (rododendron), rzepień pospolity, szarłat, szczwół plamisty, śliwa (zwiędłe liście i pestki), tojad, tulipan (cebulki), wawrzynek wilczełyko, wilczomlecz, winorośl (owoce), wyka, zimowit jesienny (głównie kwitnący), złocień oraz złotokap.
Musimy również pamiętać, że woda w wazonach, w których znajdowały się kwiaty również może zatruć psa, ale to też zależy od gatunku roślin.

Awatar użytkownika
Monikaa

Re: Rośliny jakich psy powinny nie zjadać

Postautor: Monikaa » 24 maja 2011, o 14:20

O ile się nie mylę jest już temat o rzeczach których pies jeść nie powinien ...

Nallia

Postautor: Nallia » 24 maja 2011, o 15:27

Owszem jest, ale tam chodziło bardziej o takie nasze jedzenie itp., a tutaj tylko o rośliny, liście roślin itd.

Awatar użytkownika
Monikaa

Postautor: Monikaa » 24 maja 2011, o 15:52

Nie tylko o nasze... nie wiem po co tak rozdrabniać ale okey :roll:

Kaja

Postautor: Kaja » 24 maja 2011, o 15:58

też myśle że tam można by było o tym pisać, ale oks. ;)

kasias

Postautor: kasias » 24 maja 2011, o 16:34

Prosze wrocic do tematu i nie robic offa. Natalka a o storczykach moze cos znalzlas? W domu mam wlasciwie same storczyki i beniaminy o beniaminach juz wiem, ze sok z lisci moze byc drazniacy dla psow.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w danej chwili. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Podpisano: kasias
Obrazek

Nallia

Postautor: Nallia » 25 maja 2011, o 12:54

Ja uważam, że ten temat podlega osobnej dyskusji, a jeszcze w szczególności tutaj można się wypowiadać na ten temat dlaczego w ogóle psy zjadają rośliny. Wiem dobrze, jakie tematy już istnieją na forum, bo nie jestem tu od wczoraj, więc gdyby był zbędny to bym nie zakładała. I jeśli jeszcze jedna osoba odezwie się, co do tego to niestety będę musiała dać ostrzeżenie za robienie Off'a. Zatem to była ostatnia wypowiedź, co do tego i powróćmy do właściwego tematu.

O storczykach teraz poszukałam, ale nic nie ma na ten temat, że pies nie może ich zjadać... więc z tym to pewna nie jestem.

Ala

Postautor: Ala » 25 maja 2011, o 12:56

Istnieje taki przesad ze jak pies je trawe to ma padac, z kolei moja tesciowa uwaza ze jak pies je trawe to ma chory zoladek :| watpie ;p
Obrazek

Nallia

Postautor: Nallia » 27 maja 2011, o 14:12

Z tym chorym żołądkiem to raczej nie, a ten przesąd jest nieprawdziwy. W naszym przypadku się jeszcze nie sprawdził.

frycuś

Postautor: frycuś » 21 lip 2011, o 14:41

Masz rację, niemożliwy ten przesąd.

Trawa pomaga chyba psom w trawieniu i od czasu do czasu zjeść ją powinny.

Wróć do „Zdrowie”