Biegunka u yorka

Zdrowie yorków to bardzo ważny temat. Podyskutujmy...
Awatar użytkownika
Sandra&ABC

Re: Biegunka

Postautor: Sandra&ABC » 24 mar 2012, o 22:39

Ja proponuje od razu jechać do weta , a czy pies był odrobaczany regularnie?

Leonardo

Re: Biegunka u yorka

Postautor: Leonardo » 26 mar 2012, o 10:03

Pisałam już wyżej o naturalnych możliwosciach zwalczania biegunki , jak np. starte jabłko. Jeszcze lepsza jest jednak zupa z marchwi, tak zwana marchwianka. :idea: :idea:
Naukowcy z Erlangen i Wiednia odkryli, dlaczego niektóre składniki marchwi, jabłek, borówek i żurawiny powodują ustąpienie biegunki po 2 dniach, i dlaczego są one lepsze niż wiele antybiotyków i moga je zastąpić.

Marchwianka ma swoją historię. Jeszcze sto lat temu w Monachium, w domach dziecka, umieralo okolo 95% dzieci chorujacych na biegunkę. Tragiczna sytuacja znacznie się poprawiła po wprowadzeniem specjalnej zupy z marchwi, którą zastosował profesor Kliniki Dziececej w Heidelbergu Ernst Moro w 1908 roku i uzyskał bardzo dobre wyniki w zwalczaniu tej choroby. Przczyny działania tej zupy pozostały jednak w tamtym czasie nieznane.
Dopiero nam współczesny szef Szpitala Uniwersyteckiego w Erlangen, profesor Peter Josef Guggenbichler i wiedeński farmakolog profesor Johna Jurenitsch rozszyfrowali i potwierdzili mechanizm dzialania marchwanki. Ponieważ antybiotyki mają poważne skutki uboczne dla zdrowej bakterii, naukowcy posłużyli sie starymi wyprobowanymi domowymi środkami jak jabłko, marchew, jagoda i żurawina. Stwierdzili oni, że korzeń marchwi zawiera odżywcze cukry-węglowodany (4-10%, m.in. sacharozę i glukozę), białko, liczne karoteny (8-22 mg, prowitamina A α- i β-karoten), olejek lotny, witaminy B1 i B2 (0,06 mg), B6, C (6-10 mg), E, H, K, PP (0,05 mg) oraz wapń, żelazo, miedź i fosfor, a także pektyny (rodzaj błonnika). To właśnie dzięki nim gotowana marchew (a co za tym idzie marchwianka) działa łagodząco na błonę śluzową jelit i przyczynia się do usuwania szkodliwych produktów przemiany materii. Sole mineralne zawarte w przecierze z marchwi (trzeba podawać go wraz z wodą, w której się gotował) uzupełniają te, które organizm traci, gdy męczy go biegunka. Ponieważ lek ma charakter żywności, jest on lepszy od syntetycznych związków chemicznych. Potwierdziło się również, że marchwianka działa nie tylko u ludzi ale także u zwierząt.
A tu przepis:
500g obranej marchewki (eko) gotować godzinę w jednym litrze wrzącej wody, następnie przetrzeć przez sitko albo zmiksować i uzupełnić wodę, tak by mieć litr zupy. Dodać trzy gramy soli, zagotować i gotowe. Należy spożyć wciągu dwóch dni. :)

patrycjat

Re: Biegunka u yorka

Postautor: patrycjat » 26 mar 2012, o 15:56

Cześć.
Ostatnio moja sunia męczyła się z biegunką ze 4 dni, nie wiem czy coś zjadła nie odpowiedniego, czy po prostu coś jej było.. Farmaceutka w aptece poleciła mi Lakctid (ampułki) i pomogło :)

Awatar użytkownika
Yorkowa

Odrobaczanie a biegunka

Postautor: Yorkowa » 21 maja 2012, o 07:16

Czy wasze yorki po odrobaczaniu dostają biegunki? Bo jak ja kiedyś byłam z kotem na szczepieniu i odrobaczaniu to dostał biegunki. I chciałam zapytać czy z psami też tak jest.

Awatar użytkownika
Sandra&ABC

Re: Odrobaczanie a biegunka

Postautor: Sandra&ABC » 29 maja 2012, o 19:14

Przeważnie leki na odrobaczenie działają lekko przeczyszczająco , ale jak wiadomo wszystko zależy od psa :) ogólnie jeżeli taka 'biegunka' po tabletkach zdarza się w ten sam dzień, ewentualnie dzień później to nie ma się czym martwić ...jeśli jednak trwa dłużej tzn kilka dni/tydzień to już warto iść do weterynarza i spróbować np. środków ziołowych zamiast typowych 'weterynaryjnych' :)

Awatar użytkownika
osa87_19

Re: Odrobaczanie a biegunka

Postautor: osa87_19 » 31 maja 2012, o 06:56

Daisy tez dostaje biegunki po odrobaczeniu, ale wtedy gotuje jej zmielony ryz który pomaga na chory brzuszek-zawsze pomaga ;-)
Obrazek

Wróć do „Zdrowie”